تمرینات بدنسازی

14 ویدیو

مدت دوره: 1 ساعت و 20 دقیقه

تمرین 10 دقیقه ای - قسمت 1

00:07:28

رایگان

سلامتی و قدرت بالای بدنی، موجب ارتقای کیفیت زندگی خواهد شد. دراز نشست از جمله تمریناتی است که برای تقوت ماهیچه های مرکزی بدن کاربرد دارد. در این ویدئو به آموزش چند حرکت دراز نشست آهسته خواهیم پرداخت. ابتدا خود را گرم کنید و سپس دراز بکشید، پاها را به صورت 90 درجه قرار دهید و کمر را به زمین کاملا بچسبانید. سپس شانه ها را از زمین جدا کرده و به بالا حرکت کنید تا ماهیچه های شکم منقبض شود. برای فراگیری صحیح حرکات، شما را به تماشای ویدئوی این بخش دعوت می کنیم.

نمایش سریالی ویدیو:

دوره های مشابه:

آموزش بدنسازی

آموزش بدنسازی

تعداد ویدئو: 41

در دوره ویدیویی «آموزش بدنسازی» با ما همراه باشید. تاریخچه ورزش بدنسازی (تناسب اندام) به شکل امروزی به اواخر قرن نوزدهم میلادی باز می‌گردد. درواقع بدنسازی مدرن از دهه 1890 و توسط فردی به نام یوجین ساندو ""Eugen Sandow"" شکل گرفت. کسی که همواره از او به عنوان پدر بدنسازی مدرن یاد می‌کنند. با گذشت زمان این رشته دستخوش تغییر و تحولات زیادی شد و با پیشرفت فنون بدنسازی و ابزارهای تناسب اندام، مسابقات مختلف و به دنبال آن قهرمانان مشهوری به جهانیان معرفی شدند که از نخستین و مشهورترین آنها می‌توان به آرنولد شوارتزنگر اشاره کرد. این بدنساز آمریکایی- اتریشی که از 13 سالگی فعالیت در این رشته ورزشی را آغاز نمود در طی سال‌های 1970 تا 1980 توانست هفت عنوان قهرمانی مستر المپیا را به نام خود ثبت کند. مسابقات بدنسازی را می‌توان در سه شاخه نمایشی، آیتمی و ترکیبی (نمایشی به همراه آیتمی) تقسیم‌بندی کرد که هر کدام از آنها در دو دسته آماتور و حرفه‌ای در سطح جهانی برگزار می‌شوند. شاخه ترکیبی که بیشتر در بخش زنان و با نام مسابقات فیتنس مطرح است، علاوه بر فیگور بر روی استیج شامل آیتم‌های هوازی نیز می‌شود. مسابقات مسترالمپیا معتبرترین رقابت این ورزش در سطح بین‌المللی است که هرساله توسط فدراسیون جهانی بدنسازی ""IFBB"" برگزار می‌گردد. IFBB در سال 1946 توسط دو برادر به نام‌های بن و جو ویدر تأسیس شد. در ورزش بدنسازی نکات فراوانی وجود دارد که هر بدنساز باید به آنها توجه ویژه‌ای داشته باشد. این نکات مواردی همچون برنامه غذایی، افزایش بازده در تمرینات، استراحت، نرمش و حرکات کششی، حرکات انتهایی تمرین و بسیاری موارد دیگر را در بر می گیرد که برای رسیدن به وضعیت مطلوب رعایت تمامی آنها الزامی است. در دوره پیش‌روی قصد داریم شما عزیزان را با یکسری از حرکات متداول در ورزش بدنسازی به شکلی صحیح آشنا نماییم. در ادامه امیدواریم تماشای ویدیوهای آموزشی بدنسازی برای شما علاقه‌مندان مفید واقع گردد.

آموزش بدنسازی تکاوران

آموزش بدنسازی تکاوران

تعداد ویدئو: 42

در دوره ویدیویی «آموزش بدنسازی تکاوران» قصد داریم شما را با انواع تمرینات بدنسازی مخصوص نیروهای ارتش آشنا نماییم. ورزش بدنسازی "Body Building" در اواخر قرن 19 میلادی با رویکردی آرمانی به اساطیر یونانی شکل گرفت. اویگن ساندو "Eugen Sandow" بدنساز اهل کشور پروس سابق، در تاریخ 2 آوریل سال 1867 به دنیا آمد و از او به نام پدر بدنسازی مدرن یاد می‌کنند. وی در سال 1889 در لندن با شکست دادن مردان قوی هیکل بر روی صحنه، شهرت خود را به دست آورد و به یک ستاره ورزشی تبدیل شد. مسابقات بدنسازی و همینطور مهمترین رویداد بدنسازی در جهان یعنی مسابقات مستر المپیا زیر نظر فدراسیون جهانی بدنسازی و تناسب اندام "IFBB" برگزار می‌گردد. دومین قهرمان بدنسازی ایران پس از مرحوم بیت الله عباسپور، که به مسابقات مستر المپیا راه یافته است بابک اکبرنیا نام دارد. اکبرنیا متولد سال 1362 از تهران، افتخارات بسیاری از جمله قهرمانی مستر المپیا روسیه و اورال مسابقات در سال 2014، قهرمانی جهان اسپانیا 2015 و مجوز رفتن به مسابقات مستر المپیا 2016 به صورت مستقیم را در کارنامه حرفه‌ای خود دارد. ورزش بدنسازی شامل تمرینات قدرتی و استقامتی بر روی عضلات است که ورزشکاران با انجام این تمرینات و همچنین تغذیه مناسب به حجیم ساختن و فرم‌دهی به بدن خود می‌پردازند. مسابقات این رشته ورزشی در سه گروه آیتمی، نمایشی و ترکیبی برگزار می‌گردد. تمرینات بدنسازی شامل حرکات مختلفی است که از این بین می‌توان به حرکات شنا، بارفیکس، کار با دمبل و همینطور بالا رفتن از طناب اشاره کرد. نیروهای ارتش ایالات متحده آمریکا در اردوگاه‌های ورزشی برای تمرینات بدنسازی و آمادگی جسمی، روزانه تمرینات متعددی را انجام می‌دهند. روبن بلیارد و الکس فل ، مربیان یکی از این اردوگاه‌های ورزشی در این دوره نحوه صحیح انجام تمرینات مختلف بدنسازی را به شما عزیزان آموزش می‌دهند. در انتها از شما علاقه‌مندان به ورزش بدنسازی دعوت می‌‎کنیم فیلم‌‍‌های آموزشی این دوره را تماشا کنید

--> --> -->
--> -->
--> --> -->