دسته بندی ها:

دسته بندی ها

باراکا

باراکا

تعداد ویدئوها: 8

در مستند ویدیویی بی‌کلام «باراکا» سفری اسرارآمیز به سرزمین‌های ناشناخته سرتاسر جهان خواهید داشت. «باراکا» یکی از پرهزینه‌ترین مستندهای تاریخ در سال ۱۹۹۲ به کارگردانی ران فریک و تهیه‌کنندگی مارک مگیدسون ساخته‌شده است. این دوره بی‌کلام منحصربه‌فرد‌ترین مناظر طبیعی از غرب تا شرق و دورافتاده‌ترین سرزمین‌های جهان را برایتان به نمایش خواهد گذاشت. رخدادهای طبیعی، زندگی روزمره مردم و تکنولوژی‌های پیشرفته‌ ساخت بشر از موضوعات به‌کاررفته در مستند هستند. تماشای قله‌های عظیم پوشیده از برف، جزایر زیبای گالاپاگوس، حیوانات نادر، آبشارهای خروشان و... مناظر چشم‌نوازی هستند که هر بیننده‌ای را به وجد می‌آورد. وجود آثار باستانی؛ همچون «لشکر سفالین» در چین و «تخت جمشید» که فرهنگ غنی هخامنشیان را نمایش می‌دهد به جذابیت این دوره افزوده است.

آسمان زیبای آفریقا

آسمان زیبای آفریقا

تعداد ویدئوها: 2

در مستند ویدیویی بی‌کلام «آسمان زیبای آفریقا» شمارا به تماشای مناظر‌ حیرت‌انگیز در دومین قاره پهناور جهان دعوت می‌کنیم. طبیعت دل‌فریب آفریقا هر بیننده‌ای را مبهوت خود می‌سازد. آسمان نیلگون، جنگل‌های سرسبز و حیات‌وحش غنی‌، جذابیت این مناطق را دوچندان کرده است. اگر به حیات‌وحش آفریقا علاقه دارید، تماشای این دوره را از دست ندهید.

افسانه طبیعت

افسانه طبیعت

تعداد ویدئوها: 2

مستند ویدیویی بی‌کلام «افسانه طبیعت» عظمت هستی و معجزه خداوند را به تصویر می‌کشد. طبیعت همیشه لباسی رنگارنگ به تن دارد. رودخانه‌های یخی در دل کوهستان، چشمه‌های خروشان و آسمان نیلگون نمادی از شکوه و قدرت خداوند هستند. رقص نور خورشید در پشت ابرها، رنگین‌کمان پرنقش‌ونگار و ستاره‌های نقره‌گون، آسمان را به دنیایی پررمزوراز تبدیل کرده‌اند؛ با ایستادن بر فراز کوه‌ها و نگریستن به افق، می‌توان زیباترین تابلوی طبیعت را مشاهده کرد. این لذت را با تماشای مستند افسانه طبیعت تجربه کنید.

برگ ریزان پاییزی

برگ ریزان پاییزی

تعداد ویدئوها: 2

در مستند ویدیویی بی‌کلام «برگ ریزان پاییزی» طبیعت زیبای پاییز و هارمونی دل‌نشین آن را مشاهده خواهید کرد. رنگ قرمز و طلایی درختان پاییزی و تلفیق آن با جریان زلال رودخانه برای هر بیننده‌‌ای صحنه دل‌نشینی را خلق می‌کند. تماشای بازی جذاب رنگ‌ها در پاییز، دشت لاله‌های قرمز و موسیقی آرام و دل‌نشین شمارا به وجد خواهد آورد. حس آرامش را با مشاهده این دوره به خود هدیه دهید.

چرخه زندگی

چرخه زندگی

تعداد ویدئوها: 2

مستند ویدیویی بی‌کلام «چرخه زندگی» دایره‌های انتزاعی را در جهان هستی برایتان به تصویر کشانده است. چرخه زندگی همواره به تعامل انسان و طبیعت اشاره دارد؛ اما بشر قسمتی از این چرخه محسوب می‌شود که با فعالیت‌های خود آن را به نابودی کشانده است. با گذشت روزها و شب‌ها جانداری در گوشه‌ای از جهان متولد می‌شود و گوشه‌ای دیگر، حیوانی به کام مرگ می‌رود. تعامل عالم طبیعی در این مستند جنبه‌های تازه‌ای از خلقت را برایتان آشکار خواهد ساخت.

حومه شهر

حومه شهر

تعداد ویدئوها: 3

در مستند ویدیویی بی‌کلام «حومه شهر» با هارمونی زیبای طبیعت، ذهن شما را به چالش خواهیم کشاند. حاشیه شهر مملو از زیبایی‌های روح‌نواز و حیات‌بخشی است که زندگی‌های اولیه از آن نشأت گرفته‌اند؛ زندگی‌ نوین باوجود پیشرفت‌ تکنولوژی، همواره به آن وابسته است. در این دوره آرامش و حیات حومه شهر را از دیرباز تاکنون برایتان به نمایش می‌گذاریم. با بررسی سبک زندگی و آداب‌ورسوم گذشته همچنین تلفیق آن با طبیعت، برداشت‌های متفاوتی خواهید داشت. از شما دعوت می‌کنیم با تماشای این دوره آرامش را لمس کرده و ذهنتان را از دغدغه‌های روزمره رهاسازید.

زمین ما

زمین ما

تعداد ویدئوها: 8

در مستند ویدیویی بی‌کلام «زمین ما» رمز و راز بسیاری از زیست‌کره‌ زمین پیش روی شماست. بشر همواره از شگفتی‌های محیط پیرامون خود غافل بوده درحالی‌که کره زمین بسیار حیرت‌انگیز است. در این دوره با بررسی زیست‌کره جای‌جای زمین با برخی از این شگفتی‌ها آشنا خواهید شد. سرزمین‌های شگفت‌ا‌نگیز قطب جنوب از دیرباز مرکز توجه جهانیان قرارگرفته است. هرساله پژوهشگران بسیاری برای مطالعه اقلیم منحصربه‌فرد قطب به آنجا می‌روند و با صحنه‌هایی باورنکردنی روبرو می‌شوند. شفق‌های بی‌نظیر قطبی و آسمانی پرستاره که جلوه زیبایی از کهکشان راه شیری را نمایان می‌کند، بخشی از طبیعت شگرف آنجاست. در کنار این‌ پدیده‌های زیبا، وجود پژوهشگاه‌های مجهز و تکنولوژی‌های مدرن رادیویی به جذابیت قطب می‌افزاید؛ دریافت‌کننده‌های امواج رادیویی مستقر در این مناطق به کمک رادارها، ارتباطات جهانی را شکل می‌دهند. ارتباطات سازوکار بسیار مهمی در زندگی است که روابط انسانی بر اساس آن شکل می‌گیرد؛ همچنین اهمیت بالای آن در توسعه علم و شناخت بیوسفر سبب شد تا قرن کنونی «عصر ارتباطات» نام‌گذاری شود. در ادامه این دوره با بررسی زندگی در لایه‌های مختلف زمین، از رازهای بیوسفر یا همان زیست‌کره صحبت خواهیم کرد. برای مشاهده مفاهیم علمی و خارق‌العاده این مستند با ما همراه باشید.

زیبایی های کوچک

زیبایی های کوچک

تعداد ویدئوها: 2

در دوره ویدیویی بی‌کلام «زیبایی های کوچک» هماهنگی مخلوقات ریزنقش با طبیعت بی‌کران را به تصویر کشیده‌ایم. خانواده بزرگ حشرات از هزاران گونه‌ی مختلف تشکیل‌شده است. شاپرک‌های زیبا، کفشدوزک‌های خالدار، سنجاقک‌های رنگارنگ و... همگی جزء این مخلوقات شگفت‌انگیز هستند. موجودات کوچک و بی‌آزاری که زیبایی‌های منحصربه‌فردی دارند و به گسترش پوشش گیاهی کمک شایانی می‌کنند. در این دوره تصاویر زیبا و دیدنی گونه‌های مختلف حشرات، جفت‌گیری، تغذیه و به دام افتادن آن‌ها را مشاهده خواهید کرد.

سرزمین دور و وحشی

سرزمین دور و وحشی

تعداد ویدئوها: 2

در دوره ویدیویی بی‌کلام «سرزمین دور و وحشی» شگفتی‌های منحصربه‌فرد طبیعی را مشاهده خواهید کرد. صخره‌های سنگی پدیده بسیار زیبایی هستند که در اثر فرسایش خاک یا برخورد موج‌های متلاطم با کوه‌ها به‌ وجود می‌آیند. تکرار این فرایند ناگوار درگذر زمان جلوه خاصی به بیابان‌ها بخشید. بیابان‌هایی که شاید روزی سرسبز بودند اما امروزه تنها شوره‌زاری از آن‌ها باقی‌مانده است. برای پی بردن به علت این اتفاقات، تماشای این ویدیو تأمل‌برانگیز را از دست ندهید.

طبیعت آمریکا

طبیعت آمریکا

تعداد ویدئوها: 2

در مستند ویدیویی بی‌کلام «طبیعت آمریکا» به سرزمین‌های وسیع و منحصربه‌فرد جنوب غربی آمریکا سفر خواهید کرد. آمریکا سومین کشور پهناور جهان ازلحاظ وسعت محسوب می‌شود. این کشور به دلیل مساحت زیاد و حیات‌وحش متنوع جزء ۱۷ کشور دارای تنوع زیستی فراوان است. در جنوب غربی آمریکا نیز سرزمین‌هایی با چشم‌انداز گسترده، دشت‌ها و صحراهای وسیع به چشم می‌خورند. اگر به این کشور و طبیعت منحصربه‌فرد آن علاقه‌مندید شمارا به تماشای این دوره دعوت می‌نماییم.

نخستین ردپا

نخستین ردپا

تعداد ویدئوها: 2

در مستند ویدیویی بی‌کلام «نخستین ردپا» هیاهوی طبیعت را مشاهده خواهید کرد. در تاریکی شب، ابرهای خشمگین لباس سیاه‌رنگی بر تن زمین خواهند کرد. رعدوبرق، درخت خشکیده و درخشش تابان ستاره‌ها هرکدام نشانه‌ی حضور خداوند یکتا است. برخی رعدوبرق را خشم خدا می‌دانند و بعضی آن را نمادی از زیبایی خلقت می‌پندارند. گاهی برایمان ترس و مرگ را هدیه می‌آورد و گاهی نوید باران و رحمت است. این مستند بی‌کلام آسمان زیبا را نمایش می‌دهد.

--> --> -->
--> -->
--> --> -->