دسته بندی ها:

دسته بندی ها

انجماد بزرگ

انجماد بزرگ

تعداد ویدئوها: 7

اگر شما هم تا امروز گمان می کردید این گرمایش زمین است که حیات آن را تهدید می کند، در این دوره با ما همره شوید تا دریباید این فورمول کاملاً برعکس است. شاید عجیب باشد اما دانشمندان با تحقیقات خود نشان می دهند که زمین دارد به سمت عصر یخبندانی دیگر حرکت می کند و نمی توان پیش بینی که کرد که آیا انسان می تواند از این حادثه جان سالم به در برد یا خیر. در این دوره خواهیم دید که این خود ما هستیم که با شیوه های غلط زندگی، شتاب زمین به سوی عصر یخبندانی دیگر را بیشتر کرده ایم.

بدترین بلایای طبیعی در تاریخ

بدترین بلایای طبیعی در تاریخ

تعداد ویدئوها: 2

بلایای طبیعی، به مجموعه ای از حوادث زیانبار گفته می شود که منشاء انسانی ندارند. این حوادث معمولاً غیرقابل پیش بینی بوده و یا حداقل از مدتهای طولانی قبل نمی توان وقوع آنها را پیش بینی کرد. در این دوره به مرور مرگبارترین و پر خسارت ترین بلایای طبیعی تاریخ می پردازیم؛ شما را به میان کشنده ترین زلزله قرن بیستم می بریم و گردبار عظیم سال 1925 آمریکا را به شما نشان می دهیم. از این رهگذر شاید بیشتر قدر زمین را بدانیم و کمتر دست به دست بلایای طبیعی دهیم.

طوفان های سهمگین

طوفان های سهمگین

تعداد ویدئوها: 7

حتماً در مورد آمریکا و گردبادهای ویران کننده آن چیزهایی دیده و یا شنیده اید. گردباد زمانی ایجاد می شود که دو توده هوا با دما و رطوبت گوناگون با یکدیگر برخورد می کنند و لایه هوای گرم، زیر لایه هوای سردتر جای می گیرد. در این دوره سفری مجازی خواهیم داشت به قلب آمریکا و شاهد گردبادهایی خواهیم بود که زندگی میلیون ها نفر را تهدید و حتی ویران می کنند.

فوران‌های آتشفشانی هاوایی

فوران‌های آتشفشانی هاوایی

تعداد ویدئوها: 7

از هاوایی چه می دانیم؟ در نگاه اول این منطقه تنها مجمع الجزایری تفریحی با طبیعتی خیره کننده به نظر می آید که گردشگران را از سراسر جهان به خود می خواند. اما این تمام ماجرا نیست، در این دوره با هم به قلب هاوایی رفته و این بار نه با جاذبه های گردشگری آن؛ که با آتشفشان های فعال و خطرناکش آشنا می شویم. خواهیم دید که یکی از خطرناک ترین آتشفشان های جهان در این سرزمین قرار دارد و چگونه شیوه زندگی ساکنان جزیره را تحت تأثیر خود قرار داده و بعضاً تهدید می کند.

کشف اسرار مثلث برمودا

کشف اسرار مثلث برمودا

تعداد ویدئوها: 7

صندوق جهانی طبیعت در پژوهشی در سال ۱۹۹۷ فهرست ۱۰ منطقه خطرناک برای کشتیرانی را اعلام کرد که مثلث برمودا یکی از آنها بود. از راز و رمز مثلث برمودا چه می دانید؟ اگر شما هم معتقدید هیولایی در این منطقه اسرارآمیز به بلعیدن کشتی ها و هواپیماها مشغول است، در این دوره با ما همراه شوید تا پرده از راز برمودا برداریم. در این دوره با پژوهش هایی آشنا خواهیم شد که ثابت می کنند علت حوادث عجیب این منطقه شیطانی نه عوامل غیرطبیعی که دقیقاً خود طبیعت است.

گردباد بیرمنگام

گردباد بیرمنگام

تعداد ویدئوها: 7

هنگام شروع گردباد، ابرهای سیاهی در ارتفاع پایین پدیدار می شوند که مناظر را به رنگ سبز وهم انگیزی در می آورند. هوا معمولاً گرم و شرجی می شود، باد ملایمی می وزد و باران می بارد. در این دوره به موشکافی پدیده گردباد و به طور مشخص گردباد بیرمنگام پرداخته ایم. این موضوع از آنجا اهمیت پیدا می کند که دانشمندان و متخصصان هواشناسی هنوز قادر به پیش بینی گردباد نیستند.

بزرگترین زلزله‌های جهان

بزرگترین زلزله‌های جهان

تعداد ویدئوها: 10

در این دوره با وحشتناک‌ترین زلزله‌های دنیا آشنا خواهید شد.

دنباله دار غول پیکر

دنباله دار غول پیکر

تعداد ویدئوها: 8

در این دوره با دنباله دار غول پیکری آشنا می‌شویم که با زمین برخورد کرد و آن را به گلوله‌ای از آتش تبدیل نمود.

زلزله کشنده لس آنجلس

زلزله کشنده لس آنجلس

تعداد ویدئوها: 7

این دوره در رابطه با زلزله کشنده‌ای است که در لس آنجلس اتفاق افتاد و اثرات مخربی به همراه داشت.

سونامی ژاپن

سونامی ژاپن

تعداد ویدئوها: 6

در این دوره با دلایل اتفاق سونامی ژاپن و اثرات مخرب آن بر طبیعت و زندگی مردم بیشتر آشنا خواهیم شد.

طوفان و ابر تندبادها

طوفان و ابر تندبادها

تعداد ویدئوها: 5

تندبادها می‌توانند کوچک و یا خیلی بزرگ باشند و خسارات جبران ناپذیری به بار آورند.

آتشفشان کاراکاتوا

آتشفشان کاراکاتوا

تعداد ویدئوها: 13

در این دوره با آتشفشان بزرگ کاراکاتوا و اثرات آن بر کره زمین، نابودی انسان‌ها، موجودات زنده و ... بیشتر آشنا خواهید شد.

--> --> --> -->