دسته بندی ها:

دسته بندی ها

بزرگترین انفجارهای منظومه شمسی

بزرگترین انفجارهای منظومه شمسی

تعداد ویدئوها: 5

اگر به فضا علاقمند هستید، حتماً این مجموعه ویدئو برایتان جالب و آموزنده خواهد بود. شاید شما هم مانند ما تصور کنید خورشید ستاره ای آرام، نورانی و گرم است که زمین را روشن می کند و گرما می بخشد. اما این تمام ماجرا نیست، خورشید در درون خود فعل و انفعالات و انفجارهایی را تجربه می کند که بر باقی سیارات منظومه شمسی بسیار اثرگذارند. اگر برای شما هم جالب است بدانید که زهره تا امروز سپر بلای ما در برابر خورشید بوده، این دوره را ببینید.

تلسکوپ هابل-جهان در حرکت

تلسکوپ هابل-جهان در حرکت

تعداد ویدئوها: 4

فضا و متعلقات آن علاوه بر اثری که بر سیاره ما دارند، شگفتی های زیادی نیز دارند که می توانند بسیار جالب توجه باشند. بخش زیادی از این اثرات و شگفتی ها، پس از استقرار تلسکوپ هابل در مدار گردش زمین به زمینیان نشان داده شد. هبل تلسکوپی است که در سال ۱۹۹۰ توسط شاتل دیسکاوری در مدار گردش زمین قرار گرفت. نام این تلسکوپ از نام کیهان شناسی به نام ادوین هابل گرفته شده. در این دوره به تلسکوپ هابل و خدماتی که به علم نجوم و شناخت فضا کرده، پرداخته ایم.

سفری میان ستارگان

سفری میان ستارگان

تعداد ویدئوها: 2

جهان ستارگان بسیار پر هیجان و جالب توجه است. ما نیز در این دوره به سراغ شگفتی های ستارگان رفته ایم. آلفا قنطورس را خواهیم دید که یک ستاره دوتاییست و با ستاره ای دیگر تشکیل یک سامانه پرنور را می دهند که از زمین نیز به راحتی قابل رؤیت است. در ادامه شما را با فضاپیمای دیدلوس نیز آشنا می کنیم که با سرعت غیر قابل باورش مدت زمان سفر به آلفا قنطورس را به 6 سال کاهش می دهد.

سیاره‌های جهنمی

سیاره‌های جهنمی

تعداد ویدئوها: 11

در جهانی که میلیاردها کهکشان و تریلیون‌ها ستاره وجود دارد، تحقیقات علمی در صدد اثبات وجود موجوداتی در خارج از کره زمین هستند. اما آیا زندگی خارج از زمین وجود دارد؟ در این دوره به کشف پاسخ این پرسش و بسیاری سؤالات دیگر پرداخته‌ایم. در این مجموعه ویدئو سفری مجازی نیز با با تلسکوپ فضایی اسپیتزر خواهیم داشت و سری به سیارات دیگر منظومه شمسی می‌زنیم. با ما همراه شوید.

طوفان های آتشین کیهانی

طوفان های آتشین کیهانی

تعداد ویدئوها: 12

جهان زیبای ما به هنگام انفجارهای بزرگ کیهانی، بی‌رحم و مرگ‌بار می‌شود! در این هنگام شراره‌های خورشیدی که میلیون‌ها کیلیومتر ارتفاع دارند، از خورشید آزاد می‌شوند و سیاره‌های مغناطیسی دنیا را می‌شکافند. هیچ رویدادی در جهان از نظر انرژی و شدت، قابل مقایسه با انفجار ستاره‌ای و انفجار پرتوهای گاما (GRB) نیست. ما در دوره "طوفان‌های آتشین کیهانی" می‌خواهیم به تماشای تصاویر شگفت‌انگیزی از شفق‌های قطبی و مبارزه مغناطیسی در کهکشان بنشینیم.

منظومه شمسی

منظومه شمسی

تعداد ویدئوها: 11

منظومه شمسی ما در دوران رنسانس توسط نیکلاس کوپرنیک کشف‌ شد؛ هنگامی که فلاسفه تصمیم گرفتند سنت را رد کنند و چیزی جز مشاهدات و منطق را نپذیرند. پذیرش عمومی این که خورشید در مرکز جهان واقع شده، سال‌های بسیاری زمان برد. این منظومه تاریخ بلندی سرشار از خشونت دارد و می‌توان گفت آخرین بازمانده هرج و مرج‌های اولیه است، اما فکر می‌کنید این آرامش پا برجا خواهد بود؟ آینده زمین و سیاره های دیگر چه خواهد شد؟ در این دوره به کمک تلسکوپ‌های پیشرفته به جستجوی منظومه‌های شمسی جدید و نشانه‌های حیات در آن‌ها می‌گردیم.

زندگی در جهان های موازی

زندگی در جهان های موازی

تعداد ویدئوها: 5

آیا کهکشان برای ما خلق شده است؟ نظم خلقت به گونه‌ای است که حیات ما را در آن امکان‌پذیر می‌کند. با ما همراه باشید.

ستاره‌های منفجر شونده

ستاره‌های منفجر شونده

تعداد ویدئوها: 1

برای دریافت اطلاعات بیشتر از فضا و زمان، تلسکوپ پیشرفته‌ای به فضا فرستاده شد. برای دیدن نتیجه مشاهدات این تلسکوپ با ما همراه باشید.

جهان هستی - مشتری

جهان هستی - مشتری

تعداد ویدئوها: 9

سیاره مشتری، پنجمین و بزرگترین سیاره از خورشید در منظومه شمسی است. برای اطلاعات بیشتر در مورد این سیاره با ما همراه باشید.

جهان هستی - آغاز جهان

جهان هستی - آغاز جهان

تعداد ویدئوها: 11

حیات سرشار از شگفتی است! وقتی به جهان و آسمان شب نگاه می‌کنیم، مناظر خیره‌کننده‌ای می‌بینیم، اما آیا تا به حال فکر کرده‌اید جهان چگونه آغاز شد؟ در اولین ثانیه حیات جهان چه اتفاقی رخ داد؟ در این دوره می‌خواهیم با کمک ماشین‌های زمانی که توسط اخترشناسان ساخته شده، به لحظه شگفت‌انگیز آغاز جهان سفر کنیم. در این دوره شما با بیگ بنگ، زمان پلانک و مفاهیمی که به درک شما از آغاز هستی کمک می‌کند، آشنا خواهید شد.

جهان هستی - ستاره ها

جهان هستی - ستاره ها

تعداد ویدئوها: 9

در این دوره با دنیای شگفت‌انگیز ستاره‌ها، نحوه قرارگیری آنها و ارتباطشان بیشتر آشنا خواهید شد.

جهان هستی - انفجار بزرگ

جهان هستی - انفجار بزرگ

تعداد ویدئوها: 9

جهاني كه ما مي‌شناسيم حدود 14 ميليارد سال قبل، در اثر يک انفجار بزرگ به نام «بيگ بنگ» آغاز شد. پیش از آن،‌ همه جهان در داخل ذره‌ای قرار داشت كه هزاران برابر كوچک‌تر از نوک يک سوزن بود. رازهای گذشته، حال و آینده ما درون لحظه این انفجار قفل شده است، برای باز کردن این قفل و کشف رازهای بیگ بنگ، در این دوره با ما همرا شوید تا سفری به بیرون از منظومه شمسی و کهکشان خودمان داشته باشیم.