دسته بندی ها:

دسته بندی ها

تاریخ هنر به زبان ساده

تاریخ هنر به زبان ساده

تعداد ویدئوها: 297

موزه متروپولیتن

موزه متروپولیتن

تعداد ویدئوها: 65

موزه‌ها مامن بسیاری از زیباترین آثار هنری و تاریخی جهان هستند؛ در عین حال برخی از این موزه‌ها خود از شاهکارهای هنر و معماری به شمار می‌روند. ویدئوهای این دوره شما را به سفری در شگفت‌انگیزترین موزه‌ها در اقصی نقاط جهان خواهند برد.

مهربان‌ترین‌های زمین سباستیائو سالگادو

مهربان‌ترین‌های زمین سباستیائو سالگادو

تعداد ویدئوها: 16

زندگی نامه داستایوفسکی

زندگی نامه داستایوفسکی

تعداد ویدئوها: 6

فیودور میخاییلوویچ داستایوفسکی، رمان‌نویس، نویسنده داستان کوتاه، مقاله نویس، روزنامه‌نگار و فیلسوف روسی در نوامبر ۱۸۲۱ متولد شد و در ۲۰ سالگی، داستان‌نویسی را آغاز کرد. وی آثار ادبی منحصر به فرد و خارق‌العاده‌ای را خلق کرده است که از آن جمله می‌توان به جنایت و مکافات، ابله و برادران کارامازوف اشاره کرد. داستایوفسکی مدتی را در زندان سپری کرد و زندگی مشترک بسیار پیچیده‌ای داشت. در این مجموعه ویدیویی رازهایی از زندگی او را برای شما فاش می‌کنیم و به بررسی عقاید و تفکرات او می‌پردازیم. برای آشنایی بیشتر با زندگی پر فراز و نشیب و پر از اتفاقات این هنرمند روسی، با ما همراه باشید.

زندگی انسل آدامز

زندگی انسل آدامز

تعداد ویدئوها: 5

در این دوره با زندگی آنسل آدامز، عکاس شهیر آمریکایی بیشتر آشنا خواهید شد. این عکاس بزرگ در سانفرانسیسکو به دنیا آمد و بیشتر به عکاسی از طبیعت و چشم اندازهای غرب آمریکا علاقه داشت. عقاید و افکار آدامز در عکاسی متاثر از آشنایی او با آلفرد استیگلیتز بود.

زندگی ریچارد اودان

زندگی ریچارد اودان

تعداد ویدئوها: 25

زندگی‌نامه چارلی چاپلین

زندگی‌نامه چارلی چاپلین

تعداد ویدئوها: 15

چارلی چاپلین، نابغه سینما و یکی از مشهورترین بازیگران و کارگردانان هالیوود و برنده جایزه اسکار است. این هنرمند نامی، در سال ۱۸۸۹ در لندن متولد شد و با توجه به اینکه پدر و مادرش هر دو از هنرمندان تئاتر بودند، پا به عرصه هنر گذاشت. پس از گذراندن دوران سخت کودکی و نوجوانی، به آمریکا رفت و به فعالیت‌های سینمایی پرداخت و با توجه به استعداد و خلاقیت بالایی که داشت به شهرت رسید. از مشهورترین آثار چاپلین می‌توان به ولگرد، شغل، بانک، شبی در نمایش اشاره کرد که در سال ۱۹۱۵ تولید شدند. او در زمینه موسیقی نیز استعداد فراوانی داشت و در این عرصه نیز موسیقی ۲۳ فیلم را به انجام رساند و در نهایت موسیقی او در فیلم لایم لایت، برنده جایزه اسکار شد. در این دوره ویدیویی با ما همراه باشید تا جزئیات بیشتری از زندگی این هنرمند بزرگ را برای شما به نمایش بگذاریم.

زندگی‌نامه آلفرد برندل

زندگی‌نامه آلفرد برندل

تعداد ویدئوها: 26

زندگی و آثار نورمن فاستر

زندگی و آثار نورمن فاستر

تعداد ویدئوها: 17

نورمن رابرت فاستر، معمار مشهور بریتانیایی است که از جمله آثار شناخته شده وی می‌توان به طرح گنبد مجلس ملی آلمان در برلین و بنای خیارشور در لندن، و همچنین میدان ترافلگر لندن، موزه هنرهای بوستون، و فرودگاه پکن و هنگ کنگ اشاره کرد. در این مستند با پیچیدگی‌های خاص معماری فاستر و افکار او از زبان خودش و دیگران آشنا خواهید شد؛ مردی که عاشق پرواز است و ایده بسیاری از سازه‌های خود را از همین علاقه و اشتیاق وافر خود به پرواز گرفته است. برای آشنایی بیشتر با این معمار برجسته، با ما همراه باشید.

زندگی و آثار ونگوگ

زندگی و آثار ونگوگ

تعداد ویدئوها: 7

همه ما کمابیش با نقاش بزرگ هلندی، وینسنت ون گوگ آشنا هستیم و ماجراهای جالبی از او شنیده‌ایم. این هنرمند بزرگ، در زمان حیات خود ناشناخته و گمنام بود و تنها موفق به فروش یکی از تابلوهای ارزشمند خود با نام تاکستان سرخ شده بود. اما اکنون، یکی از تاثیرگزارترین و شناخته شده‌ترین نقاشان پست امپرسیونیسم است. او شیفته نقاشی در شب بود و در دو ماه پایانی عمرش نیز حدود ۹۰ نقاشی بر جای گذاشت. از آثار او می‌توان به شب پرستاره، گل‌های آفتابگردان، درختان سرو، تراس کافه در شب و تعدادی خودنگاره و تصویری از روانشناسش اشاره کرد. در این مجموعه ویدیویی با آثار و زندگی هنری ون گوگ بیشتر آشنا خواهید شد.

زندگی شگفت انگیز اورسن ولز

زندگی شگفت انگیز اورسن ولز

تعداد ویدئوها: 20

زندگی و اثار فرانک لوید رایت

زندگی و اثار فرانک لوید رایت

تعداد ویدئوها: 21